DEİK Malezya İş Konseyi Başkanı Sayın Süheyla Çebi Karahan ve Türkiye - Malezya İş Konseyi Heyeti, Malezya`nın Önde Gelen Sivil Toplum Örgütleri Ile Malezya’da Görüşmeler Gerçekleştirdi

16-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında DEİK Türkiye - Malezya İş Konseyi Başkanı ve aynı zamanda Dorçe Holding'in Başkanı Sayın Süheyla Çebi Karahan ve beraberindeki Türk Heyeti, Malezya'da önemli temaslarda bulunmuştur. Üç günlük resmi ziyaret kapsamında Türk heyeti, Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Sayın Dato' Sri Mustapa bin Mohamed ve Malzeya Dış Ticaret Geliştirme Kurumu (MATRADE) Üst Yöneticisi Sayın Dato' Dzulkifli Mahmud bir araya gelmiştir.

Bu görüşme çerçevesinde Türkiye-Malezya ikili ilişkilerinin önemine ve arttırılmasına vurgu yapılmış, Malezyalı yatırımcıları Türkiye’deki projelere yönlendirme önerileri, Türkiye-Malezya arasındaki serbest ticaret anlaşması kapsamında iş fırsatlarının değerlendirilmesi ile Malezya’da ki inşaat, müteahhitlik ve petrol & gaz projelerinde Türk firmalarına tanınacak fırsatlar gündeme getirilerek, her iki ülke arasında ki ticaret oranının arttırılacağı bilgisi verilmiştir.

Fotoğraf:

Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Dato' Sri Mustapa bin Mohamed, Malezya Türkiye Büyükelçisi Sn. Başak Türkoğlu ve DEİK Malezya İş Konseyi Başkanı / Dorçe Holding Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Sn. Süheyla Çebi Karahan.

İlgili Linkler:

http://www.bernama.com/bernama/v8/bu/newsbusiness.php?id=1274363  http://www.thestar.com.my/business/business-news/2016/08/17/malaysia-turkey-trade-rises-48pc/

http://www.astroawani.com/video-malaysia/perniagaan-seperti-biasa-pasca-rampasan-kuasa-turki-123878