Bugün, kanıtlanmış petrol rezervleriyle Kazakistan, dünya petrol rezervlerinin %3’ünü bünyesinde barındırarak dünyanın önde gelen 15 ülkesi arasında yer almaktadır. Kazakistan’ın petrol ve gaz bölgeleri, ülkenin toplam topraklarının %62’sini kapsamaktadır ve 172 petrol sahası faaliyettedir. Kazakistan’ın en büyük petrol sahaları Tengiz, Aktobe, Atyrau, Kashagan, Karachaganak, Batı Kazakistan ve Mangistau’da bulunmaktadır ve bölgedeki en büyük sahalardan biri 781,1 milyon tonluk geri kazanılabilir rezervi ile Tengiz’dir.

Kazakistan’da kayıtlı bir şirket olan Dorce Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş., 20 yıldan uzun bir süredir Kazakistan’da faaliyet göstermekte ve anahtar teslimi genel müteahhitlik projeleri yürütmektedir. Petrol, gaz ve madencilik sektöründeki müşterilere EPC (Engineering Procurement Construction) hizmetleri vermektedir.

Dorce A.Ş., Tengizchevroil, KPO BV ve AGIP sahası için anahtar teslimi / EPC kamp projeleri sağlamıştır. Mangistau bölgesinde bulunan Shagyrly Shomyshty Gaz Sahası’nda da ana müteahhit olarak iş yapan Dorce, Hazar Gazı projesi kapsamında kompresör sahasının ana yüklenicisi olarak bir başka projeyi başarıyla tamamlamıştır.

Dorce, Kazakistan’da edindiği muazzam deneyimi arkasına alarak Petrol & Gaz sektöründe yerel tedarik zinciri ve yerel işgücü üzerinden Kazakistan ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir.