Zengin doğal kaynakları ile kutsanmış Afrika kıtası, dünyanın bilinen maden rezervlerinin, yani kobalt, uranyum, elmas ve altının yanı sıra muazzam petrol ve gaz rezervlerinin yaklaşık %30’una sahiptir.

Afrika aynı zamanda Çin, ABD, Japonya, Avrupa Birliği, Rusya’nın içinde bulunduğu birçok ülke ve aktör kaynaklı doğrudan yabancı yatırım açısından dünyanın en hızlı büyüyen bölgesidir.

Afrika inşaat sektörü de birçok ekonomi için hedef bir destinasyondur. Devasa doğal kaynakların elverişliliği, enerji ve altyapıya yatırım fırsatları, ucuz işgücü ve hızlı büyüyen pazarları bu cazibenin nedenidir. Zaman ve finans, bölge için lokomotif kaldıraçtır/teşviktir ve Afrika’nın uç bölgelerinde hızlı çözümler ve yüksek kaliteli hizmetler gerektiren projeler için DORCE’yi benzersiz ve güvenilir bir ortak yapar.

DORCE tarafından bölgedeki 17 ülkede 30’dan fazla proje yürütülmüştür. Bu da şirketi tüm Afrika’da prefabrik çelik binaların önde gelen müteahhitlerinden ve tedarikçisinden biri yapmaktadır.

Dorce, Moritanya’daki Tasiast Altın Madeni Genişletme Sahası, Cezayir’de Timimoun Gaz Sahası Geliştirme Projesi için Geçici Konaklama Tesisleri, Cibuti’de tam donanımlı ve ön üretimli hibrit çelik Uçak Hangarı ve Angondje Konut Kompleksi için anahtar teslimi EPC Ekibi Köy Kampı projesini tamamladı. Gabon’da 598 ünite ve daha pek çok Prefabrik İşçi / Konaklama Kampı, Prefabrik İdari Binalar ve Konteyner Modüler Kamp projeleriyle DORÇE 20 yılı aşkın süredir deneyim ve yüksek üretim kapasitesi gerektiren farklı sektörlerde müşterilerine hizmet vermektedir.