Zengin doğal kaynakları ile kutsanmış Afrika kıtası, dünyanın bilinen maden rezervlerinin yaklaşık% 30’una sahiptir. Afrika, Kobalt, uranyum, elmas ve altının yanı sıra muazzam petrol ve gaz rezervlerine sahiptir. Ayrıca, Çin, ABD, Japonya, Avrupa Birliği, Rusya ve birçok ülke ve aktör için doğrudan yabancı yatırım açısından dünyanın en hızlı büyüyen bölgesidir.

Afrika inşaat sektörü de birçok ekonomi için hedef destinasyondur. Zengin doğal kaynakların mevcudiyeti, enerji ve altyapı yatırım fırsatları, ucuz işgücü ve hızlı büyüyen pazarlar Afrika bölgesini çekici hale getirmektedir.

Bölgenin lokomotif kavramları olan zaman ve finans, DORÇE’yi Afrika’nın zorlu koşullarında hızlı çözümler ve yüksek kaliteli hizmetler gerektiren projeler için benzersiz ve güvenilir bir partner yapmaktadır.

Afrika genelinde 17 ülkede 30’dan fazla proje tamamlayan DORÇE, Afrika’nın  lider müteahhitlerinden ve  pefabrik çelik binalar konusunda en gelişimiş tedarikçilerinden biri haline gelmiştir.

DORÇE, Moritanya’daki Tasiast Altın Madeni Genişletme Sahası için anahtar teslim EPC işçi kampı, Cezayir’deki Timimoun Gaz Sahası Geliştirme Projesi için Geçici Konaklama Tesisleri, Cibuti’de tam donanımlı ve ön-üretimli hibrit çelik Uçak Hangarı ve Gabon’da 598 adet konut projesi ve daha pek çok Prefabrik İşçi Kampı, Prefabrik İdari Bina ve Modüler Konteyner Kamp projeleri tamamlayarak -müşterilerine 20 yılı aşkın bir süredir sunduğu yüksek üretim kapasitesini ve deneyim gerektiren projelerle farklı sektörlere hizmet etmektedir.

******************************************************************************

Dorçe A.Ş. Dünya çapında, Petrol, Doğal Gaz, Enerji, Maden, Rafineri ve İnşaat sektörlerine, hükümet makamlarına (bakanlıklar, valilikleri, elçilikler, vb.), Askeriyelere, Uluslararası örgütlere ve kar amacı gütmeyen kurumlarına, vb. dahil olmak üzere aşağıdaki alanlarda projeler tamamlamıştır.

Aynı zamanda, Dorçe A.Ş., dünyada ki en büyük prefabrik çelik yapı üretim tesislerinden birine sahiptir. Tesisi Türkiye, Ankara’da yer almaktadır. Dorçe hastane, klinik, okul, konut, petrol-maden işçi kampları, askeri ve mülteci kampları, modüler üniteler, depo ve atölyeler, endüstriyel ve sosyal tesisler gibi ‘tasarım ve inşaat’ projelerin (tedarik, üretim, lojistik, teslimat, montaj, altyapı ve inşaat işleri, test etme, devreye alma) Anahtar Teslim Çözümlerini sunmaktdır.

Dorçe A.Ş. aynı anda farklı ülkelerde, ağır şartlar altında, hızlıca mobilize olup faaliyet gösterme gücü ile ön plana çıkmaktadır.