Bugün, kanıtlanmış petrol rezervleriyle Kazakistan, dünyanın önde gelen 15 ülkesi arasında yer almakta olup dünya petrol rezervlerinin % 3’üne sahiptir. Kazakistan’ın petrol ve gaz bölgeleri, ülkenin toplam arazisinin% 62’sini kapsıyor ve Kazakistan’da günümüzde toplamda 172 petrol sahası işletilmektedir. Kazakistan’ın en büyük petrol sahaları Tengiz, Aktobe, Atyrau, Kashagan, Karachaganak, Batı Kazakistan ve Mangistau’da yer almakta ve bölgedeki en büyük alanlardan biri olan 781,1 milyon ton ile geri kazanılabilir rezervlere sahip Tengiz sahasıdır.

Kazakistan’da kayıtlı bir şirket olan Dorce Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş., Kazakistan’da 20 yılı aşkın süredir iş yapmakta ve anahtar teslim genel müteahhitlik projeleri yürütmekte olup, petrol ve gaz ve madencilik sektöründeki müşterilerine EPC (Mühendislik Tedarik İnşaatı) hizmetleri sağlamaktadır.

Dorce A.Ş., Tengizchevroil, KPO BV ve AGIP sahaları için anahtar teslim / EPC kamp projeleri tamamlamış ve Mangistau bölgesinde bulunan Shagyrly Shomyshty Gas Sahası projesinde genel yüklenici firma olarak rol almıştır. Ayrıca son olarak, Caspian Gas projesinde kompresör sahasının ana yüklenicisi olmuştur.
Kazakistan’daki muazzam deneyimlerinin desteğiyle, Dorçe, yerel tedarikçi zinciri, yerel işgücü ve kendine özgün yerel içerik geliştirerek Petrol ve Gaz sektörüne ve Kazakistan ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

 

**********************************

 

Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. 1982’de Ankara’da kurulmuş, Türkiye’nin en yüksek üretim kapasiteli, prefabrik çelik yapı üreticisi olarak faaliyet göstermekte ve ‘anahtar teslim’ çözümler ile hizmet vermektedir.

Tasarım ve mühendislik hizmetlerinden, satınalma, üretim, sevkiyat, montaj, devreye alımı dahil olmak üzere, tamamen kendi bünyesindeki ekibi ile anahtar teslim projeler tamamlamaktadır.

Dorçe A.Ş. aynı anda farklı ülkelerde, ağır şartlar altında, hızlıca mobilize olup faaliyet gösterme gücü ile ön plana çıkmaktadır.

Dorçe; yerel ve uluslararası kalite standartları ile işleyen, 55.000 m2 kapalı alan olmak üzere toplam 100.000m2 alanda kurulu,  Dünya’da ki en büyük prefabrik çelik yapı üretim tesislerinden birine sahiptir.

Dorçe A.Ş. Dünya çapında, Petrol, Doğal Gaz, Enerji, Maden, Rafineri ve İnşaat sektörlerine, hükümet makamlarına (bakanlıklar, valilikleri, elçilikler, vb.), Askeriyelere, Uluslararası örgütlere ve kar amacı gütmeyen kurumlarına, vb. dahil olmak üzere aşağıdaki alanlarda Genel Müteahhitlik projeleri tamamlamıştır.