Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat A.Ş., hafif çelik prefabrik yapılar konusunda Avrupa’nın en büyük üreticisidir. Bunun yanı sıra, konvansiyonel yapı sistemlerinde geçtiğimiz 8 yıldır ENR (Engineering News Record) sıralamalarına göre konusunda Dünya’nın en büyük 250 müteahhit firmasından birisidir.

Bahsi geçen iki lokomotif sektöründeki tecrübelerinin birleşimi ile Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat A.Ş., hem Dünya çapında hem de Türkiye’de olmak üzere askeri ve savunma sanayi projelerini altyapı, üstyapı ve teknik ekipman dahil olacak şekilde anahtar teslim gerçekleştirmektedir.

Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat A.Ş.,’nin Ankara’da bulunan ve Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük fabrikasında ürettiği modüler askeri yapılar;  sahra hastaneleri, acil durum, sınır ve askeri üs bölgelerine kamp yapıları, askeri yaşam konteynerleri, römorklu modüler kabinler (yaşam, revir, WC-Duş), prefabrik askeri koğuşlar, askeri lojmanlar, nizamiye binaları, mühimmat depoları, uçak hangarları, askeri ve polis eğitim merkezleri, helikopterle taşınabilen konteynerlar vb. yapıları kapsamaktadır.

Askeri kampların yanı sıra Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat A.Ş., gerekli tüm sağlık birimlerini ve çalışma sistemlerini kapsayan tam teşekküllü mobil sahra hastanelerini, acil yardım üniteleri, laboratuvarlar, ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinin yer aldığı projeleri tamamlamıştır.

Modüler askeri yapılar, kullanılacak bölgenin stratejik ve iklim şartlarına uygun; kurşun geçirmez, patlamaya dayanıklı tasarlanabilir şekilde üretilerek alarm,ısıtma-soğutma sistemleri, CCTV sistemleri, emniyet ve ikaz sistemleri ile donatılabilir.

Son zamanlarda, Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat A.Ş.,’nin önemli bir AR-GE süreci sonucunda tasarlayıp ürettiği Hava / Helikopter ile Taşınabilen Konteynerların (HTK) herhangi bir el aleti veya ekipman yardımı olmadan, her türlü ortamda, elle kolayca montajı yapılabilmektedir. Modüler ünitelerden 1 günde 120 adet ünite üretilmekte olup sevkiyata hazır hale getirilmektedir.

30 yılı aşkın bir süredir sürdürdüğü üretici kimliğinin yanı sıra projelerinde sunduğu genel müteahitlik hizmetleri ile Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat A.Ş., Dünya’nın en zorlu coğrafyalarından birine ev sahipliği yapan Afrika kıtasında da askeri ve savunma sanayi alanında bir çok projeye imza atmıştır.

Sadece modüler yapılar üretmeyen Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat A.Ş., ön-üretimli ağır çelik binalardan oluşan yapıları da  Dünya’nın bir çok bölgesi için üretip teslim etmektedir. Japon ordusu için Cibuti’de  tasarım ve yapım işini üstlenen Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat A.Ş., F-16 uçak tipi Hangar projesini çok kısa bir sürede ağır çelik yapı sistemleri ile çözüme kavuşturmuştur.

Covid-19 salgını mücadelesi kapsamında, T.C. Milli Savunma Bakanlığı için Römorklu Modüler Kabinlerini üreten Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat A.Ş., bu ve vb. modüler / konteynerlı yapıların, kısmen monte edilmiş paketler veya tamamen monte edilmiş modüller olarak taşınmasını mümkün kılan zemin ve çatı şasesine cıvatalananması sayesinde hızlı ve kolay montajı sağlanmaktadır.