Test ve Devreye Alma – Dorçe Prefabrik ve İnşaat
Test ve Devreye Alma

Zorunlu testler, inşaat, mekanik ve elektrik sistemleri iş kapsamında binaların içerisinde kurulu olduğu durumlarda sahada,  eğer kurulu değilse fabrikada yapılmaktadır. Eğer kullanılacak yapılar birleşimli konteyner tipi ise testler hem fabrikada hem de tekrardan sahada yapılmaktadır.

Eğer iş kapsamına montaj dahil ise, testler sahada kalite departmanı prosesleri dahilinde yapılıyor ve M-Files üzerinden yayınlanıyor.

Projenin devreye alınması testleri jeneratör, arıtma sistemleri, tüm mekanik ve elektirk değerleri devreye alma prosedürü kapsamında müşterinin sunduğu ve projenin gerçekleştiği ülkenin regülasyonları baz alınarak hazırlanıyor ve projede yer alan denetleyici firma ile birlikte testler tamamlanıp proje müşteriye devredilmektedir.

Sahadaki binaların kullanım izni ilgili devlet makamları tarafından belirli dökümantasyonlarla ( proseslerle) denetleniyor. Projenin gerçekleştirildiği ülkenin ilgili bakanlıklarına bağlı yangın departmanları,  su işleri müdürlükleri proje kapsamında yer alan sistemlerin kullanımına ve sivil savunma müdürlükleri binaların kullanımına ilişkin izinleri vermektedir. Bu süreç yaklaşık olarak 2-2,5 ay sürmektedir.