Project Description

Tasiast Altın Madeni Projesi / Tasiast Ekibi Yaşam Kasabası – Spor Salonu

Moritanya – Tasiast Altın Madeni, Kuzeybatı Moritanya’da bulunan bir açık ocak madenciliği olup ve başkent Nuakşot’un yaklaşık 600 kilometre kuzeyinde çölde  yer almaktadır. Hava sıcaklığı sıkça +50 santigrat dereceye ulaşmaktadır.

Tasiast Altın Madeni – Tasiast Ekibi 8.400 Kişilik Yaşam Kasabası : 2012 yılında Kanada merkezli Kinross Maden şirketinin, Moritanya’daki 8.400 kişi kapasiteli Tam Teşekküllü Yaşam Şehri Projesi (EPC – Engineering Procurement Construction) çöl şartlarında hayata geçirilmiştir. Proje kapsamında; konaklama ve ofis binaları, endüstriyel mutfaklar & yemekhaneler, mobilyalar, çamaşırhaneler, spor sahaları (futbol, tenis, basketbol ), klinikler, havaalanı resepsiyon binaları ve hangarları, endüstriyel yapılar, itfaiye istasyonları ve ibadethaneler dahil olacak şekilde, alt yapı ve üst yapı işleriyle birlikte anahtar teslim gerçekleştirilmiştir.

Alt yapı işleri kapsamında; elektrik enerjisi üretim santralleri (Dizel ve Doğal Gaz Jeneratörleri, Güneş Panelleri), trafolar, iletişim ağı, su şebekeleri, atık su depoları, yangın söndürme istasyonu, drenaj kanalları, temel işleri, asfalt yollar, beton yürüyüş yolları, AC üniteleri ve HVAC sistemleri tamamlanmıştır.

Proje Detayları

Ülke

Moritanya

Tarih

2014

Sektör

Paylaş

Bilgi Talep Formu

Fotoğraf Galerisi