40 yılı aşkın küresel çapta iş deneyimi ile hem üretici hem de ana müteahhit kimliği olan Dorçe Prefabrik ve İnşaat, projelerinde her türlü ihtiyaca cevap veren modüler prefabrik yapı sistemlerini; hız, organizasyon ve üstün mühendislik yetenekleriyle sunuyor.

Dorçe Prefabrik, üretim, ihracat ve uluslararası müteahhitlik hizmetleri ile dünya pazarında Türkiye’nin en güçlü markaları arasında yer alıyor. Firma aynı zamanda prefabrik modüler çelik yapılar konusunda Türkiye’nin ilk kurulan, lider firmalarından. Atmıştan fazla ülkede ana müteahhit firması olarak; test ve devreye alma dahil olmak üzere kurum içi mühendislik, tedarik, üretim, lojistik, montaj, altyapı ve üstyapı işlerini aynı anda farklı coğrafi bölgeleri kapsamasına rağmen, her türlü ihtiyaca yönelik anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

Dorçe Prefabrik, yerel ve uluslararası kalite standartları kapsamında faaliyet gösteren, Avrupa’nın en büyük prefabrik çelik yapı üretim tesislerinden birine sahiptir.

Dünyanın dört bir yanındaki petrol & gaz, maden, savunma, insani yardım ve afet yönetimi (entegre mülteci tesisleri, deprem konutları, toplu konut projeleri vb.) sağlık, inşaat sektörü ve konut dahil olmak üzere farklı sektörlerde aynı anda birden fazla proje gerçekleştirebilmektedir.

Petrol, Gaz ve Yenilenebilir Enerji

Dorçe Prefabrik, enerji boru hattı projeleri kapsamında, boru hattı güzergahı boyunca binlerce kilometrelik alanda prefabrik modüler çelik kamp yapılarından, konaklama tesisleri, yönetim ofisleri ve geçici kamplara kadar birçok projeyi anahtar teslim tamamlamıştır.

Maden

Dorçe Prefabrik, maden konaklama tesislerinin anahtar teslimi inşaatı kapsamında sunduğu üretim ve müteahhitlik hizmetlerinden bazıları şöyledir.

  • Sığınaklar, rezidanslar / konaklama tesisleri ve yönetim ofisleri
  • Hastaneler ve klinikler,
  • Marketler, kuru yiyecek depoları, soğuk odalar, yüksek kapasiteli mutfaklar, endüstriyel yemekhaneler & çamaşırhaneler,
  • Maden depoları & işleme depoları
  • Sosyal faaliyet ve hizmet binaları.

Firma; Şili, Moğolistan, Avustralya, Kanada, Afrika ve Türkiye’de maden sahaları için konaklama kampı projelerini tamamlamıştır.

Savunma Sanayî

Dorçe Prefabrik, 35 yılı aşkın süredir NATO ve NATO üyesi ülkeler, Birleşmiş Milletler ve Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere 30’dan fazla ülkede savunma sanayi projeleri gerçekleştirmektedir. Helikopterle Taşınabilir Konteynerler (HTK), eğitim merkezleri, sahra (mobil) hastaneleri, kurşun geçirmez tesisler, anahtar teslim askeri üsler/kamplar gibi pek çok amaçlı modüler konteyner sistemlerinin lider üreticisidir.

Ayrıca firma, uçak ve helikopter hangar projelerinin lider üreticisidir. Prefabrik ağır çelik yapı sistemi kullanılarak tamamlanan bu tarz üst düzey projeler genellikle askeri helikopterlerin yanı sıra F-16 ve F-35 savaş uçaklarını barındırır.

Sağlık Sektörü

Dorçe Prefabrik, çelik prefabrik modüler sahra hastanelerinin üreticisi ve anahtar teslim tedarikçisidir. COVID-19 salgını sırasında firma, çeşitli gelişmiş hastane çözümlerinde mükemmel esneklik sunarak 20’den fazla ülkede yoğun bakım üniteleri, karantina hastaneleri ve acil yardım tesislerini tamamlamıştır.

Konut Sektörü

Dorçe Prefabrik, uygun fiyatlı, orta sınıf ve lüks konut alıcılarına yönelik prefabrik çelik konutta da önde gelen şirketlerden biridir. Deprem bölgelerindeki konutlar Modern İnşaat Yöntemleri (MMC) kapsamında kullanılan, çelik ve diğer hammaddelerin yüksek mukavemeti nedeniyle çoğunlukla prefabrik modüler yapı sistemleri ile inşa edilmektedir. Örneğin California’da 560.000’den fazla müstakil ev, inşaatın hızı ve sağlamlığı nedeniyle modern inşaatın teknolojide geldiği son nokta olan prefabrik modüler yapı sistemleri ile tamamlanmıştır.

Dorçe Prefabrik, tasarım, imalat ve inşaat konusundaki yetenekleri, bilgi birikimi ve tecrübesi ile 20’den fazla ülkede binlerce metrekarelik prefabrik konut projelerinde yer almaktadır. Bilhassa kentsel alanlardaki konut ihtiyacı, artmaya devam eden nüfusa paralel olarak süreklilik arz etmektedir. Büyük şehirlerde ortaya çıkan uygun fiyatlı konut ihtiyacı, Prefabrik Modüler Hızlı Toplu Konut Projeleri ile çözülebilmektedir.

Firma, üretimin yanı sıra müteahhitlik faaliyetleriyle binlerce konutu kısa sürede anahtar teslim üretme kapasitesine sahiptir. Üretim, nakliye ve inşaat aşamaları tamamen şeffaf olan Ön-üretimli Modüler Toplu Konutlar, garantilere, sigortaya ve finansmana daha kolay erişim sağlayabilen yeni bir yapı trendidir. Dorçe Prefabrik’in saha dışı (off-site) yapı yöntemleriyle tamamladığı Prefabrik Modüler Hızlı Toplu Konut Projeleri, proje sahibine, yerel halka, kamu ve özel sektöre itibar kazandırmaktadır.

Kamu ve İdari Sektör

Dorçe Prefabrik, 30’dan fazla ülkede büyükelçiliklerin yanı sıra belediye ve kamu binalarının inşaatını anahtar teslim tamamlamaktadır. Libya’nın Ankara’daki Büyükelçilik binası, 2020 yılı itibarıyla Türkiye’nin bu alandaki en yeni ve en modern projesidir. Diğer yapılar tamamen yıkıldıktan sonra, elçiliğin geri kalanı modern tasarım niteliklerine uygun olarak yeniden inşa edildi ve mevcut binayla bütünleştirildi.

Proje kapsamında kurşun geçirmez odalar, kapalı otopark, konferans-resepsiyon alanları, toplantı odaları, konaklama ve ofis alanları için en yüksek güvenlik önlemleri gözetilmiştir. Peyzaj ve tasarım hizmetleri, mühendislik, üstyapı, altyapı, mobilya, ekipman, test ve devreye alma süreçleri firma tarafından anahtar teslim tamamlanmıştır.

Dünya genelinde tercih edilen inşaat yöntemi olan prefabrik modüler çelik yapı sistemleri, tasarımındaki esnekliğiyle insani destekten savunma ve konutlara kadar her türlü ihtiyaca cevap vermektedir.

Geldimurat Annageldiyev,
Genel Müdür Yardımcısı / İş Geliştirme Müdürü

Makaleyi indirmek için tıklayınız.

Paylaş

Son Yazılar

Tweetler