İnşaat

SAĞLIK SEKTÖRÜ PROJELERİ

Sağlık Sektörü Projelerinde Dorçe;

 • Sağlık hizmetlerinin etkin ve faydalı olabilmesi için ihtiyaç duyulan her coğrafyada tam teşekküllü hastaneler, klinikler, revirler, mobil hastaneler, mobil klinikler, sahra hastaneleri vb. yapıların inşaatlarını, üretici ve müteahhit kimliği ile anahtar teslim tamamlamaktadır.
 • 16 katlı (400+46) Yataklı Betonarme Üniversite Hastane Projesini, Irak – Basra’da tüm ekipmanılar dahil olacak şekilde geleneksel yapı yöntemleri ile  anahtar teslim tamamlamaktadır.
 • Hibrit yapı metodu (Betonarme ve Çelik) ile Venezuela’da 4 adet 160 yatak kapasiteli genel hastane projesini gerçekleştirmiştir.
 • Dünyanın farklı coğrafyalarında; sağlık bakanlıkları, NATO, savunma bakanlıkları, BM ve STK’lar için mobil cerrahi hastaneler ile ilk yardım ve müdahale istasyonu projelerini tamamlamaktadır.

EĞİTİM SEKTÖRÜ PROJELERİ

Eğitim Sektörü Projelerinde Dorçe;

 • Yüksek organizasyon becerisi gerektiren, farklı ülkelerin farklı bölgelerinde ve her türlü coğrafi koşulda; çok sayıda okul, derslik, eğitim merkezi gibi projeleri altyapı ve üstyapı dahil olacak şekilde anahtar teslim tamamlama becerileri ile Eğitim sektöründe akla gelen ilk isimlerdendir.
 • Milli Eğitim Bakanlığı için 81 ilde toplam 154 prefabrik okul ve derslik projesini, aynı anda farklı sahalarda ve özgün tasarıma sahip olacak şekilde; üretim, mühendislik, altyapı – üst yapı, ekipman ve mobilya dahil olacak şekilde tamamlamıştır.
 • 30’dan fazla ülkede geçtiğimiz 20 sene içinde çok sayıda prefabrik modüler yapı sistemi ile; okul, derslik ve kreş projelerini anahtar teslim gerçekleştirmiştir.

KONUT PROJELERİ

 • Prefabrik Modüler Hızlı Toplu Konut Projeleri

Şehirlerde artan nüfus ve ortaya çıkan barınma ihtiyacını karşılamanın en pratik yolu DORÇE yapı sisteminin kullanıldığı Prefabrik Modüler Hızlı Toplu Konut Projeleridir. Ekonomik olarak orta ve alt sınıf gelir grubunda yer alan kişilere yönelik tamamlanan projeler, ulaşılabilir fiyatları ile sosyal yaşama da katkı sağlamaktadır.

 • Düşük Fiyatlı Prefabrik Modüler Konut Projeleri

DORÇE’nin, düşük fiyatlı prefabrik modüler konut projeleri; etkin bütçeleme ile yapının sağlamlığından, performansından ve ömründen ödün vermeden, gelişmiş beceriler ve teknoloji sayesinde maliyetini azaltan konut yapım metodudur. Bu projeler, ekonomik olarak orta ve alt sınıf gelir grubunda yer alan kişilere yönelik olarak tamamlandığı için ulaşılabilir fiyatları ile sosyal yaşama da katkı sağlar.

 • Orta ve Üstü Kalite Konut Projeleri

DORÇE’nin, Orta ve Üstü Prefabrik Modüler Konut projeleri ısıtma-soğutma, dış ve iç duvar kaplamaları, çatı, ışıklandırma, taban döşeme, kapılar, pencereler gibi ana yapı aksamlarında üst seviye kalite ile uygun maliyetlerin birleşiminden oluşan, konfor, tasarım ve kalite odaklı konut türüdür. En çok tercih edilen konut yapı metodu olma özelliğini taşımaktadır.

OTEL PROJELERİ

Otel Projelerinde Dorçe;

 • Yeni nesil yapı malzemeleri, üretim metotları ve teknolojileri sayesinde, her türlü coğrafi koşul ve kültürel mimariye ayak uyduran otel ve turistik konaklama yapıları, modüler çelik prefabrik yapı sistemleriyle inşa edilmektedir.
 • Üç yıldızlı otel projesi olan ve Umman’ın 2010 yılından itibaren hızla gelişen endüstriyel bölgesinde, Duqm Şehir Oteli  projesini tamamlamıştır. Prefabrik Modüler Hafif Çelik ve Ağır Çelik Sistemlerinin kullanıldığı projenin inşaatı, çöl iklimine özgü +50 derece sıcaklığa dayanımlı olarak tamamlanmıştır. Tasarım, üstyapı, altyapı ve tedarik süreçlerinin DORÇE tarafından yürütüldüğü çalışma toplamda 120 yatak kapasiteye sahiptir ve 180 gün gibi kısa bir süre içinde tamamlanmıştır. İşveren talebi üzerine, yapının görünümü betonarme bir yapı tasarımındadır. Bu yönüyle Umman’ın mimari dokusuna uyum sağlamıştır.
 • DEPOLAR ve HANGARLAR

DORÇE ‘nin hafif ve ağır çelik yapı sistemleri ile tamamlanan depolar ve hangarlar, hammadde, ürün ve her türlü üretim kalemini, işlemek ya da amaca özel kullanmak için tasarlanan yapılardır. Bu yapılar yüksek kalite, uyun maliyet ve kısa inşaat süresi sebebi ile üreticiler, ithalatçılar, ihracatçılar, toptancılar, nakliye işletmeleri, gümrükler, vb. tarafından sıkça tercih edilmektedir.

 • SU ARITMA TESİSLERİ PROJELERI

Su, Arıtma Tesisi ve Baraj projeleri kapsamında tamamladığı mega yaşam ve yerleşim tesisleri, köy ve kasaba projeleri, işçi ve konaklama kampları için; müteahhitlik kimliği ile su temini, drenaj ve havalandırma, sıcak- soğuk su sistemleri, atık su arıtma ve depolama ile kanalizasyon suyu arıtma gibi projeleri hayata geçirmektedir. Ayrıca, Irak’ta Muftiya su artırma tesisi projeleri kapsamında çok sayıda çelik konstrüksiyon su tankı sundurması ve hangar projesi tamamlamıştır.

Projeler