Dorçe prefabrik inşaat tarafından tamamlanan kızaklı konteynerler (skid container) talebe özel olarak üretilmekte olup konteyner şasesinin tabanında yer alan kızakları vesilesi ile rahatlıkla hareket ettirebilmektedir. Dorçe prefabrik inşaat tarafından özel teknik şartnameler doğrultusunda proje bazlı olarak üretilen kurşuna dayanımlı polis nöbet kulübeleridir.

Yandan Açılan Yük Konteynerleri; sevkiyat için konteynerlere yüklenmesi zor olan, uzun formlu malzemeleri rahatlıkla yüklemeye, boşaltmaya; aynı anda birden fazla noktadan daha fazla malzeme yüklenmesine ve içerideki malzemelere kolayca erişmeye imkân sağlıyor.
Özellikle savunma sanayi sektöründe tercih edilen bu konteynerler, sahada kısıtlı zamanda hareket edilmesi gerektiğinde; her iki taraftan açılan kapılarla, askeri yüklerin etkin şekilde sevkiyatını ve kullanımını mümkün hale getiriyor.

Müşteri talebi doğrultusunda birbirlerinden farklı ölçülerde üretilen yaşam, tuvalet ve duş üniteleri, flat-pack olarak sevkiyata hazır hale getirilerek anlaşma kapsamında ulaştırılmıştır. Üniteler; karayolu sevkiyatının müsaade ettiği maksimum ağırlık ve hacim bilgileri göz önünde bulundurularak tasarlanmış ve nakliye verimliliğini artıracak şekilde flatpack yüklenerek sevk edilmiştir.

Dorçe Prefabrik tarafından modüler yapı sistemleriyle tamamlanan römorklu konteynerler çok amaçlı kullanım olanağı sağlayarak pratik, esnek, hızlı ve kolay sahra çözümlerinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. ISO deniz taşıma konteynerlerinin dönüştülen römorklu modüler konteynerler; talebe göre WC ve duş konteynerleri olarak tasarlanarak üretimi tamamlandıktan sonra Savunma Sanaii için kullanılan sahra çözümleridir.