Dorçe prefabrik inşaat aynı anda farklı sahalarda hızlıca mobilize olup faaliyet gösterme gücünün ortaya çıktığı bir projelerdir. Projelerde yer alan yapılar da Ön Üretimli Ağır Çelik Bina sistemiyle yapılmıştır. Tasarımlar ve inşaat süreçleri Dorçe tarafından yürütülmüştür.

Türkiye’nin farklı noktasında alt yapı ve üst yapı işleri dahil olmak üzere anahtar teslim tamamlanan proje, araç muayene istasyonlarının yapımını kapsamaktadır. Bu istasyonlar farklı şehirde, Ön Üretimli Ağır Çelik Bina sistemiyle inşa edilmiştir.

Türkiye’de meydana gelen depremlerin ardından AFAD tarafından bölgeye sevk edilecek ilk yardım malzemelerinin saklanması ve lojistik destek amaçlı oluşturulan depolar, Dorçe tarafından Ön Üretimli Ağır Çelik Konstrüksiyon yapı sistemiyle inşa edilmiştir. Mühendislik, alt yapı, üst yapı, 24 ton kapasiteli raylı vinç sistemleri Dorçe tarafından anahtar teslim tamamlanmıştır.

Ön Üretimli Ağır Çelik Hangarlar, maden işleme tesisleri ve geleneksel yapı sistemi ile inşa edilen yönetim binaları, Uranyum Zenginleştirme Projesi kapsamında Dorçe tarafından inşa edilmiştir.

Dorçe Prefabrik, Ön Üretimli Ağır Çelik sektöründe, Uçak ve Helikopter Hangarı projelerinin lider üreticisidir. Projelerinin tasarım ve yapım aşamalarıyla birlikte, mühendislik ve üst yapı çalışmaları kapsamında, test ve devreye alma faaliyetleri de Dorçe tarafından tamamlanmıştır.