Dorçe, 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefimize tamamen bağlı!

“Dorçe, 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefimize tamamen bağlı! Karbon azaltma çabalarımız, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmayı amaçlayan doğa-ve insan-merkezli, teknolojiye uyumlu ve sürdürülebilir yöntemlerle ilerliyor.

İş dünyasının başlangıçta tereddüt etmesine rağmen, giderek artan sayıda çalışma ve etkinlik, küresel iklim değişikliği ile başa çıkma önlemlerinin sürdürülebilir kalkınmayı sağlama ve ekonomik büyümeyi teşvik etme altın bir fırsat olduğunu gösteriyor. 2018 yılının sonunda Dünya Ekonomi ve İklim Komisyonu tarafından açıklandığı gibi, iddialı iklim önlemlerini benimsemek, 2030’a kadar 26 milyar ABD Doları kar elde etmeyi ve düşük karbon emisyonlu 65 milyon yeni iş yaratmayı sağlayabilir.

Dorçe, daha iyi bir geleceğe yönelik sorumlulukları çerçevesinde, endüstrisinde öncü olma rolünü üstlenerek “ISO 14064 Karbon Ayak İzi Bildirimi Sertifikası”nı elde etti. Benzer şekilde, “Avrupa Yeşil Anlaşması” kapsamında, karbon dengeleme projeleri, “Yaşam Döngüsü Analizleri” ve proje süreçleri ile ilgili yatırımları planlayarak iklim değişikliğinin hafifletilmesine ve ekonominin canlandırılmasına katkıda bulunan “Yeşil Dönüşüm” politikalarını uygulamaya başladı.

Paylaş!