Dorçe Anahtar Teslim Çözümleriyle İnsanın Olduğu Her Yerde

Gelişen teknoloji ve üretim tekniklerinin ürünü olan prefabrik yapı sistemlerinin önemi ve küresel pazardaki bilinirliği yaşanan son gelişmeler ışığında daha da artmaktadır.

Dorçe Prefabrik, yüksek üretim kapasitesi, hızlı tedarik süreçleri ve en zorlu bölgelere lojistik ve montaj hizmetleri ile ihtiyaca yönelik üretimler gerçekleştirmektedir. Dorçe, Afrika’nın tamamı, CIS bölgesi, Orta Doğu ülkelerinde ve Türkiye’de; Birleşmiş Milletler, NATO ve Türk Silahlı Kuvvetleri gibi kurumlar için projeler üstlenmektedir.

Dorçe Prefabrik Savunma Sanayisine Yönelik Ar-Ge Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Dorçe Prefabrik 40 yılı aşkın süredir, silahlı kuvvetler, güvenlik güçleri, yerli ve uluslararası savunma sanayi kuruluşları için askeri kamplar, karakollar, helikopterle taşınabilen ve römorklu konteynerler (koğuşlar, klinik, WC-duş, bakım ve rehabilitasyon merkezleri, ofis ve mutfak) ve güçlendirilmiş yapıda taşınabilir yaşam üniteleri gibi özel tasarım projeleriyle çözüm ortağıdır. DORÇE’nin ürünleri, Türkiye’de; Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, ASELSAN, TUSAŞ, HAVELSAN ve Roketsan tarafından kullanılıyor. DORÇE, yurt dışında ise Irak, Afganistan, Cibuti ve Kosova’da askeri tesisler kurmuştur.

Dorçe Prefabrik, savunma sanayii ihtiyaçları doğrultusunda sınır ve askeri üs bölgelerine ve acil durum ve afet bölgelerine “anahtar teslim” taşınabilir çözümler olarak geliştirdiği “Helikopter ile Taşınabilen Konteyner”, herhangi bir el aleti veya ekipman yardımı olmadan, her türlü ortamda, elle kolayca montaj yapılabilen bir üründür. Sikorsky helikopterleri ve uçak aracılığıyla operasyon sahalarına kolaylıkla taşınabilen HTK’lar, yüksek mühendislik ürünü olarak dikkatleri üzerine çekti.

Savunma sanayisi baz alınarak geliştirilen bu üniteler, ayrıca petrol, gaz ve maden arama kampları, kırsal bölgelerde acil sağlık, barınma ve gıda hizmetlerinin verilmesi amacıyla, deprem, tsunami, sel gibi doğal afetler sonrasında acil yerleşim üniteleri olarak dünyanın her yerine taşınabilmektedir. Bu üniteler, konaklama üniteleri, açılır-kapanır masalı ve sandalyeli 8 kişinin rahatlıkla konaklayabildiği üniteler olarak, tam teşeküllü klinik, WC-duş, bakım ve rehabilitasyon merkezleri, ofis ve mutfak olarak kullanılmaktadır. Talep doğrultusunda kurşun geçirmez, patlamaya dayanıklı olacak şekilde tasarlanarak alarm, ısıtma-soğutma sistemleri, CCTV sistemleri, emniyet ve ikaz sistemleri ile donatılarak dünyada ihtiyaç duyulan tüm bölgelere hızlıca sevk edilmektedir.

Dorçe’nin silahlı kuvvetlere ve güvenlik güçlerine sunduğu çelik yapı sistemi çözümlerinde; uçak, helikopter, mühimmat hangarları, çeşitli depolar, modüler askeri yapılar, sahra hastaneleri, acil durum, sınır ve askeri üs bölgelerine kamp yapıları, askeri yaşam konteynerleri, römorklu modüler kabinler (yaşam, revir, WC-Duş), helikopterle taşınabilen konteynerler, prefabrik askeri koğuşlar, askeri lojmanlar, nizamiye binaları, mühimmat depoları, askeri ve polis eğitim merkezleri, havan topu saldırısına karşı dayanıklı askeri tesisler, poligonlar ve zırhlı kabinler gibi ürünler de yer almaktadır.

Japon ordusu için Cibuti’de F-16 Hangarı & F-35 Hangarı gibi üst düzey projeleri üstlenen Dorçe Prefabrik ağır çelik yapı sistemleri ile bu projeleri çözüme kavuşturdu. Projenin tasarım ve yapım aşamalarıyla birlikte, mühendislik ve üst yapı çalışmaları kapsamında, test ve devreye alma faaliyetleri de aynı şekilde firma tarafından tamamlandı.

Dorçe’nin Mobil Konteyner Kuleleri ve Zırhlı Güvenlik Kabinleri Savunma Sanayinin Emrinde

Dorçe’nin Ar&Ge çalışmalarının son ürünlerinden olan Mobil Konteyner Kule asker operasyon bölgeleri, askeri üs bölgeleri, cezaevleri, sınır bölgeleri gibi ihtiyaç duyulan her alanda kısa sürede kurulum imkânı sağlayarak güvenliği süratle tahsis etmek için tasarlandı. 7 derece eğimli arazide bile hizmet verebilmektedir.

Zırhlı güvenlik kabini ise konsolosluk, valilik, kaymakamlık, karakollar, askeri binalar, polis merkezleri, banka merkezleri ve uluslararası toplantı merkezleri gibi güvenliğin sağlanması gereken noktalarda kullanılmak üzere tasarlandı. Kurşun geçirmez malzemeler kullanılarak üretilen bu kabinler ergonomik tasarımıyla personellerin can güvenliği temin ederken konforlu çalışma sağlar.

Paylaş