Dorçe Prefabrik ve İnşaat, 2. SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’nda

10-13 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan 2. SAHA EXPO Savunma Fuarı’nda Dorçe Prefabrik Hall 7 / Stand 7E-15’de ziyaretçilerini ağırlayacak.

Merkezi ve üretim tesisi Ankara’da olan Dorçe Prefabrik, savunma sanayinin çeşitli ihtiyaçlarına yönelik kendi bünyesinde tasarladığı, ürettiği ve anahtar teslim inşa ettiği ön üretimli (prefabrik) modüler yapılarıyla 60’tan fazla ülkede 6 kıtada tamamladığı projeleriyle biliniyor. Firma 40 yılı aşkın süredir, silahlı kuvvetlerin, güvenlik güçlerinin, yerli ve uluslararası savunma sanayi kuruluşlarının, her türlü anahtar teslim prefabrik modüler, askeri kamp, hangar ve özel tasarım projelerinin önemli çözüm ortakları arasında yer alıyor.

Deniz ve havacılık sektörlerindeki en gelişmiş teknolojiler sergilenecek

İstanbul’da gerçekleşecek olan 2. SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’nda savunma, deniz ve havacılık sektörlerindeki en gelişmiş teknolojileri sergilenecek. Fuarda katılımcılar, uluslararası üreticiler ve küresel ölçekteki ürün ve hizmet tedarikçileri ile bir araya gelecek. Millî Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından desteklenen fuar, 30 ülkeden 600’ün üzerinde firmanın katılımı ile gerçekleşecek.

Dorçe Prefabrik, Uçak ve Helikopter Hangarı projelerini sergileyecek

Ön Üretimli Ağır Çelik sektöründe, Uçak ve Helikopter Hangarı projelerinin lider üreticisi olan Dorçe Prefabrik, Japon ordusu için Cibuti’de tasarım ve yapım işi üstlenilen F-16 Hangarı & F-35 Hangarı gibi üst düzey projeleri, ağır çelik yapı sistemleri ile çözüme kavuşturmuştur. Projenin tasarım ve yapım aşamalarıyla birlikte, mühendislik ve üst yapı çalışmaları kapsamında, test ve devreye alma faaliyetleri firma tarafından tamamlanmıştır. 20 yılı aşkın süredir NATO, Birleşmiş Milletler ve pek çok Sivil Toplum Kuruluşu, hükûmet dışı kuruluşun onaylı tedarikçiliğini yapmaktadır.

40 yıllık birikimin ürünü, Havadan Taşınabilen Konteynerler (HTK)

Havadan Taşınabilen Konteynerler (HTK), Dorçe Prefabrik’in 40 yıllık bilgi birikimi (knowhow) ile gerçekleştirdiği inovasyon, araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) çalışmaları sonucu ortaya çıkan ve dünyada ‘ilk’ niteliğinde olan modüler ünitelerdir. Gelişen teknoloji, yeni nesil malzemeler ve yapım teknolojileri ile şimdiye kadar sektörde sadece firmanın geliştirebildiği HTK modüllerinin montajı, herhangi bir el aleti veya ekipman yardımı olmadan, her türlü ortamda, elle, kolayca 2 saat içinde yapılabilmektedir. Sikorsky helikopterleri ve uçak aracılığıyla operasyon sahalarına kolayca taşınmak üzere tasarlanmıştır. Bu konteynerler; tam teşekküllü klinik, WC-duş, bakım ve rehabilitasyon merkezleri, ofis ve mutfak olarak kullanılabilmektedir.

Sahra çözümlerinin ayrılmaz parçası, römorklu konteynerler

Dorçe Prefabrik tarafından modüler yapı sistemleriyle tamamlanan römorklu konteynerler çok amaçlı kullanım olanağı sağlayarak pratik, esnek, hızlı ve kolay sahra çözümlerinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. ISO deniz taşıma konteynerlerinden dönüştürülen römorklu modüler konteynerler; talebe göre WC ve duş konteynerleri olarak tasarlanarak üretimi tamamlandıktan sonra Savunma Sanayii için kullanılmaktadır.

Paylaş

Son Yazılar

Tweetler