Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat, Çelik Prefabrik Modüler Yapı Sistemiyle Zorunlu Göç Hareketleri İçin İdeal Bir Çözüm Ortağı

İklim ve savaş gibi unsurlar toplu göç hareketini tetikliyor. Ani gelişen ihtiyaçlara kısa sürede cevap verme ihtiyacı hafif çelik modüler yapı sisteminin önemini bir kez daha gösteriyor. 2018’de Dünya Bankası’nın yaptığı tahmine göre Latin Amerika, Sahra altı Afrika ve Güneydoğu Asya’da 2050 yılına kadar 143 milyondan fazla kişinin iklim nedeniyle göç etmesi bekleniyor. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği yaptığı açıklamada, gündemdeki sıcaklığını koruyan Rusya-Ukrayna krizi sonucunda Ukrayna’da on milyon insanın evlerini terk ettiği tahmin ediliyor. Komşu ülkelere giden 3,6 milyonun yanı sıra, yaklaşık 6,5 milyon kişinin de ülke içinde çeşitli yerlere göç ettiği düşünülüyor.

Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat “Anahtar teslim hızlı çözümler” ile mülteci ve afet bölgelerine umut götürüyor

Üretim kapasitesi ve uzun yıllara dayanan tecrübesiyle sektöründe öncü firmalar arasında gösterilen Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat, toplu göç hareketleri için hafif çelik yapı sistemleriyle ideal çözüm ortağı olmayı sürdürüyor. 20 yılı aşkın süredir NATO, BM gibi kuruluşların onaylı tedarikçisi olan firma, sektöründe 40 yılı aşkın tecrübesiyle Acil Konaklama Üniteleri, Deprem Konutları, Mülteci Kampları, Sınır Kampları, Sağlık Merkezleri ve Klinikler, Rehabilitasyon Merkezleri ve Sosyal Tesis Projeleri Anahtar Teslim tamamlanıyor.

Dorçe’nin, geçici ve kalıcı mülteci kentlerinde birçok ihtiyaca cevap buluna biliniyor.

  • Konaklama; konutlar / konaklama alanları, yönetim, mülteci başvuru kabul ve değerlendirme ofisleri,
  • Eğitim hizmetleri; derslikler, okullar, her türlü spor tesisleri,
  • Gıda ve beslenme; marketler, kuru gıda depoları, soğuk odalar, yüksek kapasiteli mutfaklar,
  • Kültürel ve dini hizmetler; ibadethaneler, konser alanları,
  • Sağlık hizmetleri; hastaneler, klinikler ve diğer tüm yaşamsal gereklilikleri içeren yerleşim alanlarının inşaatı.

100.000’den fazla insana yaşam alanı

Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat, yakın zamanda Türkiye / Hatay Yayladağı & Boynuyoğun, Kahramanmaraş, Adana‘da Mülteci Konteyner Kentlerini başarıyla anahtar teslim olarak tamamladı. Çelik prefabrik modüler sistemleri kullanılarak tamamlanan entegre yaşam alanlarında 100.000’den fazla insanın tüm yaşamsal ihtiyaçları karşılandı.

Paylaş