Neden modüler konteyner konutlarını seçmeliyiz?

Şehirlerde artan nüfus, yeni konut ihtiyaçlarını da beraberinde getiriyor. Dorçe Prefabrik&İnşaat’ın tasarlayıp ürettiği prefabrik konutlar, modüler yapısı nedeniyle hızlı toplu konut projelerinin gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Ekonomik olarak orta ve alt sınıf gelir grubunda yer alan kişilere yönelik olarak tamamlanan projeler, ulaşılabilir fiyatları ile sosyal yaşama katkı sağlıyor.

Modüler konteyner konutlarının faydaları nelerdir?

Uygun maliyet

Bir modüler konteyner konut inşa etmek son derece uygun maliyetlidir. Modüler konteyner konut fiyatları, seçeceğiniz yapı biçimine ve nereye inşa edileceğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Evin kaç metrekare olacağı, kaç katlı olarak inşaat edileceği ve nasıl materyaller kullanılacağı fiyatı belirleyen unsurlar arasındadır.

Ancak şunu belirtmekte yarar var: Modern İnşaat yöntemleri (MMC) kapsamında modüler bina teknolojisi ile inşa edilen evler genel olarak son derece ekonomik fiyatlara inşa edilebilmektedir.

Şık tasarım

Modüler konteyner konutlar ve hatta modifiye edilebilen yük (ISO-kaynaklı) konteynerlara kolayca modern ve şık bir görünüm kazandırmak mümkündür. Her türlü ihtiyaca karşılamaya yönelik otel, konaklama tesisleri, sosyal tesisler, okul, hastane gibi modern yapılara hızlıca dönüştürülebilirler.

Sağlamlık

Modüler konteyner konutlar son derece güçlü ve dayanıklı yapısıyla yıllara meydan okuyan yapılardır. Çelik sistem, esnek yapısı, dayanımı ve hafifliği ile depreme karşı son derece dayanıklı bir yapı sistemidir. Modüler çelik konteyner konutlar, Türkiye gibi deprem kuşağında olan farklı ülkelerin şartlarına uygun şekilde tasarlanabildiğinden depremlere maruz kaldıklarında diğer yapı sistemlerine göre daha iyi performans gösterirler.

Zaman avantajı

Modüler konteyner yapıların büyük bir kısmı önceden inşa edildiği için, çok kısa sürelerde her türlü ihtiyaca cevap veririler.

Özgünlük

Modern inşaatın son teknolojiyle buluştuğu modüler konteyner konutlar, gelişmiş ülkelerde yükselişini devam ettiriyor. Ayrıca ihtiyaç sahiplerinin zevkini yansıtacak benzersiz tasarımlara imkân tanır. Bu yönü ile diğer yapım metotları ile inşa edilen yapılar arasında ön plana çıkmaktadır.

Çevre dostu

İkinci el yük konteynerini (ISO-kaynaklı) geri dönüştürmek ve onu yaşam alanına dönüştürmek son derece çevreci bir yaklaşımdır.

Modüler konteyner konutlarındaki bu 6 faydayı projelerinde kullanan Dorçe Prefabrik&İnşaat, ihtiyaca yönelik doğru ve hızlı çözümlerde ön plana çıkan marka olmaya devam ediyor.

Modüler konteyner konutunda doğru seçim

Dorçe Prefabrik&İnşaat, yüksek üretim kapasitesi ile binlerce konut projesini çok kısa sürede üreterek, müteahhitlik hizmetleriyle anahtar teslimi tamamlar. Genellikle kamu desteği ile yapılan yatırımlar sonucu ortaya çıkan prefabrik modüler hızlı toplu konut projeleri; üretim, nakliye ve inşaat aşamalarının geleneksel yapı yöntemlerine göre teknik olarak daha şeffaf bir inşaat programına sahip olması nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca özel ve kamu bankalarınca; garanti, sigorta, finansman ve fona ulaşım konularında rahatlık sağlayan yeni yapı modelidir.

Paylaş

Son Yazılar

Tweetler