Project Description

İleriye Dönük Geliştirme Projesi / Kuyubaşı Basıncı Yönetim Projesi (FGP/WPMP) – Tengiz Chevroil Proje Yönetim Ekibi Ofisi ve Ana Yemekhane Binası

Multidisipliner Mühendislik Çözümleri

DORÇE, deneyimli ve uzman kurum içi mühendislik kadrosuyla, dijital tasarım ve üretim süreçlerinin desteğiyle, özel proje gereksinimlerine optimum çözüm getirmek için çok disiplinli mühendislik çözümlerinin entegrasyonuna yaklaşmayı hedeflemektedir.

Kazakistan Petrol ve Gaz endüstrisinin en önemli alanlarından biri olan Tengiz.
Dorçe, Tengizchevroil FGP-WPMP Projesini aşağıdaki kapsamda anahtar teslimi olarak tamamlamıştır:

Altyapı İşleri/Mühendislik (sıhhi kanalizasyon, yangın söndürme, içme suyu dağıtımı, inşaat işleri, elektrik üretimi ve dağıtımı, OG ve AG, topraklama sistemi).

Üstyapı işleri/mühendislik; Mekanik, Elektrik ve Sıhhi Tesisat (MEP) İşleri (HVAC-Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme, Otomatik Kontrol-Bina Yönetim Sistemi (BMS), Sıhhi Tesisat, Yangın Söndürme Tesisatı, Mutfak Aletleri, aydınlatma, yıldırımdan korunma, AG güç dağıtımı, yangın alarm, telekom-data, kartlı geçiş, dış aydınlatma) ve modüler bina sistemi ve çelik yapı kombine projesi.

Araçlar; Yakıt Tankı, İçme Suyu Tankı, Pis Su Deposu, Dizel Jeneratör Yakıt Tankı, Kazan Konteyneri, Kazan Yakıt Tankı, VRV (Değişken Soğutucu Hacmi), HVAC Üniteleri (AHU-Chiller) ve tesislerin mevcut servis hatlarına bağlantıları.

Proje Detayları

Ülke

Kazakistan

Tarih

2018

Sektör

Paylaş

Bilgi Talep Formu

Fotoğraf Galerisi

Paylaş

Bilgi Talep Formu