Project Description

Tasiast Altın Madeni Projesi Tasiast Ekibi Yaşam Kasabası – Klinik Binası / Moritanya

MORİTANYA / TASİAST ALTIN MADENİ : Kuzeybatı Moritanya’da bulunan bir açık ocak madenciliği olup ve başkent Nuakşot’un yaklaşık 600 kilometre kuzeyinde çölde +50 santigrad derece de yer almaktadır.
TASİAST ALTIN MADENİ / TASİAST EKİBİ YAŞAM KASABASI (8.400 KİŞİLİK) : 2012 yılında Kanada merkezli Kinross Maden şirketinin, Moritanya’daki 8400 kişi kapasiteli Tam Teşekküllü Yaşam Şehri projesi (EPC (Engineering Procurement Construction) çöl şartlarında hayata geçirilmiştir. Proje kapsamında; konaklama ve ofis binaları, endüstriyel mutfaklar & yemekhaneler, mobilyalar, çamaşırhaneler, spor sahaları (futbol, tenis, basketbol ), klinikler, havaalanı resepsiyon binaları ve hangarları, endüstriyel yapılar, itfaiye istasyonları ve ibadethaneler dahil olacak şekilde, alt yapı ve üstyapı işleriyle birlikte anahtar teslim gerçekleştirilmiştir.
Alt yapı işleri kapsamında; elektrik enerjisi üretim santralleri (Dizel ve Doğal Gaz Jeneratörleri, Güneş Panelleri), trafolar, iletişim ağı, su şebekeleri, atık su depoları, yangın söndürme istasyonu, drenaj kanalları, temel işleri, asfalt yollar, beton yürüyüş yolları, AC üniteleri ve HVAC sistemleri tamamlanmıştır.

Proje Detayları

Ülke

Moritanya

Tarih

2014

Sektör

Paylaş

Bilgi Talep Formu

Fotoğraf Galerisi

Paylaş

Bilgi Talep Formu