Project Description

Offshore İşçi Konaklama Kampı

Deniz üstü petrol & gaz platformu (offshore deniz platformu, açık deniz platformu veya açık deniz sondaj kulesi olarak bilinir), deniz tabanının altındaki kaya oluşumlarında yer alan doğal gazı keşfetmek, çıkarmak, depolamak ve işlemek için kuyu açma ve işletme kapasitesine sahip tesislerdir.

LAM-B Hazar Denizi’ndeki (Türkmenistan) Djeytun sahasında bulunan açık deniz platformu; üretim, ön atık petrol arıtması ve boru hattına petrolün iletilmesi amacı ile kurulmuştur.

Proje yönetimi, temel & ayrıntılı tasarımlar ve güverte panelinin imalatını içeren EPIC projesi; proses ekipmanı dahil tüm platform bileşenlerinin tedarik edilmesi, HAZOP analizi, kurulum ve ön devreye alma işlerini içermektedir.

Modüler Konteyner Üniteler kullanılarak inşa edilen işçi kampı, Türkmenistan’ın Balkanabat bölgesinde yer almaktadır. 700 metrekarelik alana kurulmuş olan kampın mühendislik ve tedarik süreçleri DORÇE tarafından özel bir bilgi birikimi (knowhow) ve teknik şartname ile korozyona dayanıklı olarak üretilmiştir.

Proje Detayları

Ülke

Türkmenistan

Tarih

2007

Sektör

Paylaş

Bilgi Talep Formu

Fotoğraf Galerisi