Gabon Cumhurbaşkanı Türkiye Ziyaretinde Dorçe A.Ş.'nin Tesisleri Gezdi

19 Temmuz 2012 tarihinde Türkiye İşadamları Sanayicileri Konferderasyonu (TUSKON) davetlisi olarak Türkiye’yi ziyaret eden Gabon Cumhurbaşkanı Sn. Ali Bongo Ondimba resmi ziyareti sırasında şu an Gabon’da 600 konutluk  inşaat projesini yürüten  Dorçe A.Ş’nin Ankara’da bulunan 100,000 m2 alana sahip üretim tesislerini gezdi. Üretim tesisi ziyareti sırasında Dorce  A.Ş Genel Müdürü Sn. Sühyela Çebi Karahan’dan şirketimiz üretim kapasitesi ve dünya çapında yürütülen ve tamamlanan projelerimiz hakkında detaylı bilgi alan Sn. Ali Bongo Ondimba, Dorçe A.Ş üretim tesislerinden çok etkilendiğini belirterek şu an Gabonda 200.000 adet sosyal konut açığının bulunduğunu iletti ve Dorçe A.Ş ile Gabon hükümeti arasındaki iş birliğinin uzun vadede devam edeceğinin mesajını verdi.

2012 yılında Afrika’da ve Gabon’da yürütülen ve daha önceki yıllarda tamamlanan projelerimiz ve Dorçe Gabon şubemiz hakkında detaylı bilgi alan Sn. Ali Bongo Ondimba Dorçe Prefabrik Yapı A.Ş’nin Gabon ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerde çok büyük bir güce ve öneme sahip olduğunu belirterek Dorçe’nin iki ülke arasındaki ticari ilişkilerinde ve ekonomik kalkınmasında köprü görevini üstlenecek güce ve kapasiteye sahip büyük bir kuruluş olduğunu belirtti.

Dorçe A.Ş şu sıralarda Libreville Gabon’da 50.000 m2 alan üzerinde 600 konuttan oluşan toplu konut inşaat projesini yürütmektedir. 2011 yılında ise Dorçe A.Ş Bakoudou Gabon’da Prefabrik Modüler Ofis Kampı projesini başarıyla tamamlamıştır.